Konkurs!
Humana Rossmann
Baner na stronie blog

Humana poleca

5 najczęstszych objawów choroby u dziecka

21 marca 2017 | Rating artykułu bloga
choroby dziecka

Pierwsze oznaki choroby są dla nas jasnym komunikatem, że należy jak najszybciej pomóc maluchowi. Niekiedy niepozorna infekcja może przerodzić się w poważną chorobę, dlatego z każdą niepokojącą oznaką zgłaszajmy się do lekarza, szczególnie jeśli występuje gorączka. Najczęstsze objawy choroby u dziecka to:

1. Nie ma apetytu

Twój maluch na co dzień nie ma problemu z jedzeniem i lubi kaszki dla niemowląt, posiłki warzywne lub posiłki owocowe, a teraz nagle stracił na nie ochotę i jest marudny? Jeśli nie wprowadziłeś w diecie dziecka żadnych zmian to prawdopodobnie…

2.  Boli go gardło

Brak apetytu wiąże się bezpośrednio z infekcją gardła. Nawet u dzieci, u których stan zapalny dopiero się rozwija, może to być pierwsza oznaka, że niebawem czeka nas walka z przeziębieniem lub grypą.

3. Ma wypieki

Wypieki na twarzy dziecka mogą mieć kilka przyczyn. Wśród nich jest np. alergia, czy duży wysiłek, ale może to być także gorączka…

4.  Ma gorączkę

Dziecku jest chłodniej, niż zazwyczaj? Leży pod kocem, w ciepłym ubraniu i trzęsie się, ma dreszcze? A może nachodzą go na zmianę fale gorąca oraz zimna, co chwila przykrywa się i odkrywa? Prawdopodobnie jest to wina gorączki. Sprawdź jaką dziecko ma temperaturę.

5.  Więcej śpi

Brak energii i spadek odporności objawiają się także ogólnym zmęczeniem organizmu. Nawet pełen energii malec może być tak osłabiony, że będzie spać dużo więcej, niż zwykle.

Summary
5 najczęstszych objawów choroby u dziecka
Article Name
5 najczęstszych objawów choroby u dziecka
Description
Pierwsze oznaki choroby są dla nas jasnym komunikatem, że należy jak najszybciej pomóc maluchowi. Niekiedy niepozorna infekcja może przerodzić się w poważną chorobę, dlatego z każdą niepokojącą oznaką zgłaszajmy się do lekarza, szczególnie jeśli występuje gorączka.
Author
Publisher Name
Humana-baby.pl
Publisher Logo
Loading...

Skomentuj wpis