Konkurs!
Humana Rossmann
Baner na stronie Piulatte plus

Piulatte plus

naturalne wsparcie laktacji

Czy wiesz, że...

Najbardziej powszechną przyczyną wcześniejszego niż planowane zaprzestania karmienia piersią jest niedostatek mleka.

Najczęściej występuje u mam wcześniaków i w przypadku rozłąki z dzieckiem. Może także wynikać z choroby, zmęczenia, epizodów lęku lub stresu albo być związany z częstym korzystaniem z mechanicznych metod odciągania pokarmu.


Zapytaj eksperta

Przekonanie o niewystarczającej ilości pokarmu to również najczęstsza przyczyna zgłaszania się matek do lekarza w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Jeśli problem ten dotyczy właśnie Ciebie, wiedz, że podczas wizyty specjalista oceni wskaźniki efektywnego karmienia (takie jak: odpowiedni przyrost masy ciała, liczba karmień na dobę, czas ich trwania czy przybieraną pozycję) i wykluczy występowanie medycznych przyczyn niedostatku pokarmu. ​Udzieli Ci także porad dotyczących technik karmienia, ponieważ brak pokarmu może wynikać ze zbyt rzadkiego i krótkiego przystawiania niemowlaka do piersi, dokarmiania i nieefektywnego ssania maluszka. Jednym z rozwiązań tego problemu jest korzystanie z produktów o działaniu mlekopędnym tzw. galaktogogów.

Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące: ciąży, karmienia piersią,
zbilansowanego żywienia i rozwoju dziecka.

   Zadzwoń 698 887 802 lub wypełnij formularz


Skuteczność stosowania galaktagogów u matek niemowląt urodzonych przedwcześnie

Wniosek:
Codzienne stosowanie przez mamy karmiące piersią 1 saszetki Piulatte plus przez conajmniej 28 dni wpływa na stały wzrost objętości mleka (średnio 200ml)(2).

Skuteczne działanie preparatu oparte jest o zawarte i galaktogogi ziołowe substancje mlekopędne pobudzające i wspierające laktację.

(1). J. Sarnecki, Skuteczność stosowania galaktogogów u matek noworodków urodzonych przedwcześnie, Standardy medyczne/Pediatria, 1/2017 (tom 14)
(2). E. Zecca, AA Zuppa, A. D’Antuono, Efficacy of a galactogogue containing silymarin-phosphatidylserine and galega in mothers of preterm infants: a randomized controlled trial, European Journal of Clinical Nutrition (2016) 70, 1151-1154

Rośnie popularność...

Z roku na rok w Europie rośnie popularność galaktogogów pochodzenia roślinnego.

Dużym problemem dla matek jest niewielkie przyswajanie ekstraktów ziołowych, wynikające m.in. z ich słabej rozpuszczalności w tłuszczach. W celu poprawy wchłaniania substancji pochodzenia roślinnego są obecnie opracowywane nowe formy preparatów dostarczających substancje czynne.

   Dowiedz się więcej na temat wyników badań

Takim preparatem jest Piulatte plus

Humana dbając o zdrowie matki i maluchów wprowadziła ziołowy suplement diety wspomagający laktację, który jest jeszcze lepiej przyswajalny przez kobiety karmiące piersią i wpływa na stężenie prolaktyny.

Nowy preparat Piulatte plus zawierający sylimarynę w formie fitosomów może być stosowany od 1.dnia po porodzie, podczas całego okresu karmienia.