Konkurs!
Humana Rossmann
Baner na stronie blog

Tata mówi

Jak obcinać dziecku paznokcie – 6 zasad

13 stycznia 2017 | Rating artykułu bloga
obcinanie paznokci

Na samym początku tacierzyństwa wydawało ci się, że zmianę pieluszki, albo kąpiel można porównać do zdobycia Kilimandżaro? Z pewnością drwiłeś sobie z tamtych obaw, gdy po raz pierwszy wkładałeś malca do wanienki i nie wiedziałeś, jaką temperaturę powinna mieć woda. Prawdziwym wyzwaniem okazało się dopiero obcinanie paznokci – zmora wszystkich rodziców. Jak sobie z nim radzić? Oto 6 zasad, które pomogą ci łagodnie przejść przez ten proces.

  1. Używaj produktów do obcinania paznokci przeznaczonych dla dzieci – te stworzone dla dorosłych mają zazwyczaj niebezpieczną końcówkę, którą możesz przypadkowo zranić maluszka i siebie, jeśli twoje ruchy są nieskoordynowane. Są też, po prostu zdecydowanie za duże.
  2. Odpowiednio przygotuj narzędzia, którymi będziesz się posługiwać – odkaź cążki lub nożyczki. Pamiętaj, higiena to podstawa!
  3. Zwróć uwagę na porę, w której obcinasz paznokcie – wybieraj momenty, gdy dziecko jest zmęczone, wtedy być może nawet nie zwróci na to uwagi. Nie bierz się za to podczas zabawy, gdy malec jest szczególnie żywiołowy.
  4. Wybieraj moment na obcinanie, gdy paznokcie są miękkie – płytka po kąpieli jest wyjątkowo giętka i bardzo dobrze się z nią pracuje.
  5. Możesz spróbować podejść dziecko podczas snu. Jeśli twój malec bardzo protestuje na widok nożyczek, czy cążek postaraj się zrobić to w nocy, gdy nie będzie tego świadomy, ale nie tuż po zaśnięciu, bo całe usypianie pójdzie na marne!
  6. Obcinaj paznokcie na odpowiednią długość – jeśli już uda ci sie przekonać malca do obcinania z pewnością będziesz chciał obciąć je bardzo krótko, by kolejny zabieg pielęgnacyjny odbył się w jak najdłuższym odstępie czasowym. Bądź ostrożny, bardzo łatwo zrobić w ten sposób krzywdę.

Każdy zabieg pielęgnacyjny twojego dziecka może przysporzyć ci wiele stresu. Musisz jednak zachować grobową minę i udawać, że jesteś profesjonalistą w tym co robisz. Bo przecież jesteś i obcinanie paznokci małego dziecka nie jest w stanie wyprowadzić cię z równowagi…Prawda?

Loading...

Skomentuj wpis