Humana benelife AColic
Dla niemowląt od urodzenia
Nadeszła kalendarzowa wiosna, a co za tym idzie, powoli robi się coraz cieplej. Niedługo zakwitną pąki, dni stają się dłuższe, a my coraz chętniej wychodzimy na spacery, aby rozruszać po zimie zarówno siebie, jak i dzieci.
Będzie to też idealna okazja do złapania świeżego powietrza, przyjęcia dawki słońca z drogocenna witaminą D, ale przede wszystkim do uwolnienia nagromadzonej przez zimę dziecięcej energii. Jeśli to Twoje pierwsze dziecko, to spacer z takim Maluszkiem, może być dużą i trudną wyprawą. Z chęcią jednak pomożemy Wam się do niej przygotować.
Musisz pamiętać o tym, że początek wiosny oznacza zmienną pogodę. W związku z tym trzeba nastawić się, że jest ona zdradliwa i łatwiej o przeziębienie. Pierwsza ważna rada: ubierz swojego roczniaka „na cebulkę”- ani za zimno (nikt nie lubi marznąć), ani za ciepło (bo dziecko mogłoby się spocić). Warto założyć mu cienką, wiosenną czapeczkę i lekką apaszkę wokół szyi, żeby Maluszka nie zawiało. W razie co – miej w wózku pelerynkę przeciwdeszczową – będzie jak znalazł na pierwszy wiosenny deszczyk. Mimo dobrego ubioru unikaj wietrznych dni – zabawa nie jest wtedy taka fajna, a i rodzicom znacznie łatwiej spacerować, kiedy nie doskwiera wiatr.
Na jaką godzinę zaplanować zewnętrzne aktywności?
Najlepsze godziny na spacer są między godziną 12:00 a 15:00. Powietrze będzie cieplejsze niż o poranku, a zabawa na zewnątrz zaostrzy apetyt, więc masz gwarancję zjedzonego obiadku.
Nawet najbardziej wytrwały piechur z chęcią odpocznie w trakcie wędrówki, więc konieczny będzie wózek. W tym wieku lepiej sprawdzi się spacerówka, z której dziecko zobaczy otaczający go świat. Jak już zapewne sami zaobserwowaliście, to już ten wiek, kiedy maluchy nie chcą patrzeć na świat wyłącznie z pozycji siedzące, czy leżącej, dajmy im więc zaspokoić dziecięcą ciekawość.
Przed spacerem dobrze jest coś zjeść, żeby maluch nie był głodny, gdy już wyjdziecie. Dla dzieci do pierwszego roku życia polecamy mleko Humana 2, dla starszych (powyżej 12. Miesiąca) mleko Humana 3 lub zupkę, która zapewni treściwy i wartościowy posiłek na mniejszy głód. Dobrze jednak mieć ze sobą na spacerze przygotowany posiłek, gdyby w czasie zewnętrznych przygód dziecko zgłodniało. Świetnie się tu sprawdzą kukurydziane chrupki, pokrojone owoce lub musy owocowe Humana w tubkach. Ważne, aby taka przekąska była łatwa do transportu, zajmowała mało miejsca – możemy ją ze sobą zabrać, włożyć do torebki / torby wózka i podać w każdej chwili dziecku. Dodatkową zaletą musów owocowych jest fakt, iż są one zdrowe, bo to 100% jakości organic, bez cukru i bez GMO – czyli wszystko co najlepsze dla naszych małych słoneczek.
Z przydatnych akcesoriów, warto ze sobą zabrać: zwykłe chusteczki do nosa, mokre chusteczki, jednorazowe pieluchy, smoczek (albo i dwa, żeby Maluch nie płakał, gdy jeden się ubrudzi) i przyjazny każdemu rodzicowi łańcuszek do smoczka, który pomoże zapobiegać „przypadkowemu” upuszczenia smoczka na ziemię.
W jakie miejsce najlepiej wybrać się na spacer? Możemy polecić park, las lub tereny zielone, z dala od samochodów i zgiełku miasta. Dobrze, żeby maluszek mógł odetchnąć świeżym, czystym powietrzem, popatrzeć na drzewa, ptaki, kaczki czy wiewiórki. Takie widoki będą dla niego ogromną przygodą i ucieszą małą buźkę. Jeśli w swojej okolicy masz jakieś jeziorko lub rzeczkę, to też warto się tam wybrać.
Nie da się wszystkiego zaplanować i przewidzieć, ale mając na uwadze powyższe unikniesz stresujących sytuacji i sama wiele skorzystasz z takiej wycieczki. Pamiętaj, że zrelaksowana Mama to szczęśliwe dziecko. Zobacz prognozę na najbliższe dni – może już wkrótce uda się Wam zaplanować pierwszy dłuższy spacer – na pewno Twój malec będzie zachwycony.
I na koniec – na takim spacerze warto zrobić kilka zdjęć na pamiątkę do albumu. Na pewno będzie co wspominać, więc miej naładowany telefon lub weź ze sobą aparat.