Humana benelife AColic
Dla niemowląt od urodzenia
Nienaganny makijaż, dopasowana stylizacja i idealna fryzura – tak wyglądałaś każdego dnia nim zaczął budzić cię płacz bobasa? Wygodny, wyciągnięty dres, który sprawdzi się w niemal każdej sytuacji, brak makijażu i rozczochrany kucyk – tak wyglądasz od kiedy w twoim domu pojawił się malec. Nie ma w tym nic złego, o ile nasz brak zainteresowania swoim wyglądem trwa kilka tygodni, a nie miesięcy, czy lat. Ale jak zacząć dbać o swoje ciało po ciąży i pokochać je ponownie, gdy masz na głowie tyle spraw?
Zaakceptuj zmiany
Swój wygląd usprawiedliwiasz permanentnym zmęczeniem i brakiem czasu, ale czy oby na pewno to prawdziwa wymówka? Bez twojej zgody uda naznaczone zostały rozstępami, brzuch pokrywa nieestetycznie zwisająca skóra, a satysfakcjonujący cię dotychczas rozmiar piersi podwoił swoją wielkość i obciąża kręgosłup, a ty zupełnie nie odnajdujesz się w nowym wydaniu? To naturalne! Tuż po narodzinach dziecka możesz mieć kłopoty z akceptacją własnego ciała oraz zmian jakie w nim zaszły. Pamiętaj, że z takimi problemami ściera się każda, świeżo upieczona mama. Teraz koniecznie zadbaj o siebie oraz o swoją kobiecość – mimo szerszej miednicy, czy kilku dodatkowych kilogramów w oczach swojego mężczyzny nadal przypominasz jedną z greckich muz, przecież wydałaś na świat jego potomstwo! O twojej atrakcyjności świadczy w dużym stopniu pewność siebie, a tego przecież nie straciłaś w trakcie ciąży. Jednak mało która nieuczesana muza w dresie może czuć się dobrze z samą sobą.
Znajdź czas
Każda mama dobrze wie jak niezwykle absorbującym zajęciem jest opieka nad noworodkiem. Ale czasem znajdzie się wokół ciebie ktoś, kto może wesprzeć się w opiece nad szkrabem. Zarezerwowanie dla samej siebie nawet kilku godzin w ciągu miesiąca, na relaks, zakupy, czy plotki z przyjaciółkami nie tylko pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie, ale pozwoli ci przypomnieć sobie te wszystkie kobiece czynności, które lubiłaś, nim dowiedziałaś się czym jest mleko modyfikowane.
Na samym początku ustal sobie jeden dzień w miesiącu, gdy wyjdziesz z domu i oddasz się dowolnej przyjemności. Na pewno ci się spodoba, a im twój maluch będzie większy, tym rozłąka będzie mogła trwać dłużej.
Więcej ruchu
Kompleksy, czy ogólne niezadowolenie z ciała mogą wpędzić cię nawet w depresję – szczególnie łatwo u nas o ten stan po porodzie. Rozdarcie pomiędzy spędzaniem czasu z dzieckiem a powrotem do większej aktywności, jest nie lada wyzwaniem, ale kto powiedział, że trzeba rezygnować ze sportu nawet jeśli nasze dziecko nie potrafi chodzić? Twoim największym osiągnięciem ostatnich tygodni było wprowadzenie do diety dziecka kaszki dla niemowląt od Humany? Zacznij powoli – spacery z wózkiem załadowanym najpotrzebniejszym dla maluszka ekwipunkiem to już niezły wycisk dla mięśni. Stopniowo włączaj ćwiczenia w domu (gdy twoje dziecko grzecznie śpi), albo wybieraj marsz zamiast jazdy autem. Spokojnie – wystarczy odrobina samozaparcia, a nim się obejrzysz kilogramy i jędrne ciało powrócą, a ty zaczniesz powtarzać choreografię zumby nad łóżeczkiem dziecięcym.
Uwierz w siebie
Początek macierzyństwa to okres, w którym jako kobiety skupiamy swoją całą uwagę na dziecku zapominając o własnych potrzebach. W pierwszym okresie jest to naturalne, że wolisz spędzać czas z maluszkiem, niż przed lustrem. Jednak jeśli mija kolejny miesiąc od narodzin, a w twojej szafie wciąż ulubioną półką jest ta z wygodnymi dresami, które przykrywają nieakceptowane przez ciebie ciało -potrzebne będą zmiany. Jak widzisz wystarczy kilka prostych kroków, by przywrócić twą kobiecość, zawalcz o nią!